EDUCATION ASSOCIATION OF PASSAIC

The official website of the EAP

Association Representatives

2017-2018 A/Rs

Please note that this list may be incorrect in places due to recent staff changes. If you need Association Representation, please contact President Robin Holcombe at the EAP office 973-777-1970.

 

THOMAS JEFFERSON SCHOOL #1

Noreen Zak, Senior Representative

Iraida Jimenez

Eiad Masri

Tina Valle-Burke

Amanda Ware-Morin

1st VP Jacquelyn Diggs-Pinto


SCHOOL #2

Lisa Perrone, Senior Representative

Braulio Rivera


MARIO J. DRAGO SCHOOL #3

Marcella Drumright, Senior Representative

Jigisha Bhagat

Valerie Hopkins

Maria Ledesma

Matthew Patterson

Alyssa Procaccino

Brenda Rivera

Edda Rodriguez

Margel Tavares

Anna Valente-Mee

2nd VP Carolyn McKinney Croix

Secretary Sunnie Allen

DAL Beverly Carey


ABRAHAM LINCOLN MIDDLE SCHOOL #4

Jason Karpowich, Senior Representative

Elliot Carter

Connie CedeƱo

Paul Coleman

Jeffrey Dairman

Jane DeKramer

Jeffrey Dhuyvetter

Marianna Hernandez

Glenda Branch-McDowell

Kitrell Sapp

Jason Scotti

Brian Slezak

Michael Turdo

Sheila Woodson

Glen Wyka

Treasurer Frank Koterba


SCHOOL #5

Diana Torres, Senior Representative

Warlimka Espinosa

Timothy Waples

DAL Rich McWilliams


SCHOOL #5-ANNEX

Andrew Hauser, Senior Representative

Scott Smith


DR. MARTIN LUTHER KING JR. SCHOOL #6

Deanna DiNapoli, Senior Representative

Andrea Ameyaw

Jessica Cassels

Alvara Fonnegra

Claire Garcia

Manuel Gonzalez

Cathleen Lauritano

Kathleen Molina

Ernesto Munoz

Valerie Riggi

Dawn Temple

Vanessa Valdes


ULYSSES S. GRANT SCHOOL #7

Melissa Axel, Senior Representative

Mary Santiago

Gwendolyn Tiller

Ana Vargas


CASIMIR PULASKI SCHOOL #8

Lynn Paz, Senior Representative

Michelle Angelo

Allan Gamarra

Caren Glass


ETTO GERO SCHOOL #9

Nadine Norris, Senior Representative

Kristin Barbetta

Sandra Moss

Mead Winters


THEODORE ROOSEVELT SCHOOL #10

Carmen Rosario, Senior Representative

Angela Figueroa

Judy Malave

Stacy Romero

Magda Sanchez-Gonzalez


 SCHOOL #10 ANNEX

Rebecca Segall, Senior Representative


WILLIAM B. CRUISE MEMORIAL SCHOOL #11

Alissa Ploshnick, Senior Representative

Gaby Espinoza

Randy Kenner

Denise Leduc

Katherine Noboa

Evelyn Quinones

Carmen Tosado

 


PASSAIC HIGH SCHOOL #12

Karen Cawthern, Senior Representative

Kim Ackerson-Baez

Yolanda Bolton

Camilo Bonilla

Paul Brubaker

Devin Devries

Samuel Ferretti

Alexandra Garcia

Theodore Graham

Craig Heyward

Louis Hill

Juan Izaguirre

Jose Maria

Marco Martinez

Cristina Minaya

Maureen Mulreany

Melanie Pressley-Jackson

David Rice

Christopher Rusca

Ronald Shekitka

Jason Tyler

Thuraya Zeidan

DAL Joe Becker

DAL Sue Butterfield

DAL Ryan Contaldi


VINCENT CAPUANA SCHOOL #15

 Sally Martinez, Senior Representative

Kristie Bohrisch

DAL Selina Lawson


 SCHOOL #15-ANNEX

VACANCY, Senior Representative

Melissa Colon


SCHOOL #16

Tanisha Barkley-Jones, Senior Representative

Tara DeSena

Lidie Federak

Angela Feliz-Espejo

Flor Guerrero

Jasmine Ortiz

Odella Smith

Kim VanderHave


DANIEL F. RYAN ELEMENTARY SCHOOL #19

Kathy Hendley, Senior Representative

Allison Ariemma

Ethel Boggan

Krista Estrict

Allyson Gibson

Saladean Holloway

Laurie Lin-Jenkins

Jason Lokitz

Francis Vogas

Marcel Watts

DAL Megan King


SCHOOL #20

Iesha Griggs, Senior Representative

Hazel Harding

Dawn Marciniak

Stephanie Natera

Kevin Place

Sharon Slosarik


ADMINISTRATION BUILDING

John Gojdycz, Senior Representative